Prach ze Sahary

Čas od času se stává, že se nad Evropu dostávají prachové částice ze Sahary. Není to tedy nic neobvyklého a není třeba se toho bát. 
Na Sahaře jak víme, bývá velmi teplo a pokud se písek zvíří, může vystoupat značně vysoko a silný vítr jej zanese poměrně daleko mimo kontinent. Někdy až k nám nad Českou republiku. 
Zítra, tedy v pondělí by mělo podle předpovědi pršet a tak se nejspíš stane, že se prach smíchá s deštěm a ten potom bude padat spolu sním k zemi.
Někomu se může zdát že to tak bývá, ano bývá. Pokud si ale člověk projde internet a narazí na články typu "Na Česko se valí písek ze Sahary ... " No, některé čtenáře by to mohlo mírně vyděsit. Takže žádná "apokaliptická" událost to není. Akorát co možná budete muset udělat je, umýt si svoje auto.
To je asi tak vše. 
Přeji příjemné nedělní odpoledne.

Menu

Upozornění návštěvníkům blogu: blog bude od 20/7 do odvolání mimo provoz. Děkuji za pochopení.

Počasí-Jihomoravský kraj

Čtvrtek: Oblačno až zataženo, místy s deštěm, zejména na východě kraje. Později odpoledne a večer postupně od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší odpolední teploty 23 až 27 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.

Aktualizováno: 18 červenec - 18:00 hod.

Info: Aktuálně není vydána žádná

Počasí - obec/město/svět

       

Kontakt

robes.m@email.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí