Ve čtvrtek až 32°C. Sucho pokračuje

Dnes jsme si na většině území jižní Moravy mohli oddechnout od teplých květnových dnů ale ve čtvrtek bude opět velmi teplo.
Počasí bude ovlivňovat brázda nízkého tlaku nad západní a střední Evropou. A po její přední straně k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu.

To bude znamenat teploty kolem 29°C na jihu až 32°C. 
Deště si pravděpodobně podle modelových předpovědí moc neužijeme, spíš to bude jev vzácný. Ale i přeháňka může vzduch osvěžit. 
Jak to tak vypadá, sucho co trápí jižní Moravu a nejen ji, bude panovat dále. 
Kdy přijdou nějaké významnější srážky, to zatím nelze říct, protože jak jistě víte, prší docela málo a když už tak většinou v horských oblastech. Na nížiny deště moc nezůstane.

Případný přívalový déšť při bouřce nic nevyřeší. Sice naprší hodně vody za krátký čas ale takový déšť způsobí spíš škody než užitek. 
Jinak frontálních srážek je jako šafránu a zatím ve výhledu žádné nejsou.

Český hydrometeorologický ústav vydal zprávu o stavu sucha, cituji: 
"Slabá zima v nížinách, podprůměrné srážky a teplý a suchý duben jsou příčinou současných projevů sucha, které by odpovídaly letním měsícům, ale na květen jsou extrémní. Situace je nepříznivá i ve srovnání s květnovými stavy v posledních suchých letech 2014 až 2017. Na Sázavě, Lužnici, horní Svratce a dalších tocích jsou zaznamenány nejmenší průtoky pro toto kalendářní období za celou dobu pozorování, 62 % sledovaných vrtů vykazuje stav silného či mimořádného sucha." Konec citace Celá zpráva je tady
A jak bude o víkendu? Nepatrně se ochladí na teploty kolem 26°C. Místy se mohou vyskytovat přeháňky nebo i bouřky. Na obloze většinou oblačno.

Přeji vám příjemný večer.


Menu

Nebezpečné počasí-Jihomoravský kraj

----------

Aktualizováno: 15 leden - 17:47 hod.

Info: Aktuálně není vydána

       

Kontakt

robes.m@email.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí